• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Życzliwości i Pozdrowień z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ogłoszony został Tydzień Życzliwości. Każda klasa na godzinach wychowawczych lub innych zajęciach miała „stworzyć” drzewo życzliwości. Powstały piękne drzewa, pełne pozytywnych słów i myśli, a wszystkie zostały wyeksponowane na drzwiach klas. Akcji towarzyszyły słowa: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

    W pierwszym dniu akcji jeśli ktoś chciał przekazać pozdrowienia lub miłe słowa mógł to uczynić wrzucając kartkę do przygotowanej na tę okazję skrzynki życzliwości i pozdrowień, którą przedstawiciele SU roznosili adresatom.  Od dawna wiadomo przecież, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym zawsze do nas wraca. I chociaż Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzone jest raz w roku życzymy dużo uśmiechu i nieustającej życzliwości także w pozostałych dniach roku.

  • Konkurs „Wokół symboli narodowych”

    Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie już po raz VIII zaprosiło uczniów klas II i III z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego do udziału w cyklicznym konkursie „Wokół symboli narodowych”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy historycznej u najmłodszych, szczególnie tej związanej z polskimi symbolami narodowymi.

    Zgłoszeni przez wychowawców chętni uczniowie 10 listopada przystąpili do zmagań konkursowych. Konkurs miał charakter testu, zawierał pytania zamknięte i otwarte. Dzieci musiały wykazać się znajomością barw i symboli narodowych, znajomością hymnu państwowego, wskazywały na mapie sąsiadów Polski, rozpoznawały „ojców” niepodległości, prawidłowo kojarzyły daty z wydarzeniami historycznymi.

    Wszystkim uczestnikom:

    Klasa II – Milena Szwajczuk, Wojciech Gorczyca, Tymon Gatkowski, Cezary Kulka;

    Klasa 3 – Julita Seweryniak, Stanisław Kruk, Filip Jurkiewicz, Urszula Rzepecka, Antoni Magielnicki;

    dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy jak najlepszych wyników.

     

    Wieslawa Linkowska

  • Psia sprawa - kiermasz rozmaitości

    W dniach 4-11.10.22r. odbył się charytatywny Kiermasz Rozmaitości na rzecz bezdomnych zwierząt z Miejskiej Bazy Kwarantanny PUK w Gryfinie.

    Zima to wyjątkowo trudny okres dla schronisk, dlatego Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował lokalny kiermasz na rzecz zwierząt ze schroniska w Gryfinie.

      W czasie kiermaszu zakupić można było losy, pod którymi kryły się fanty, zabawki, gry czy książki. 

      Cały dochód w kwocie 457zł. ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup niezbędnych artykułów dla zwierząt karmy dla psów i kotów, zarówno suchej, jak i mokrej, suplementy oraz witaminy.

     

    Szkolny Klub Wolontariatu

  • Podziękowania od Prezydenta RP – Narodowe Czytanie 2022

    Nasza szkoła otrzymała od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy oraz Pierwszej damy, Pani Agaty Kornhauser-Dudy oficjalne podziękowanie za udział w 11 edycji Narodowego Czytania.

    Wraz z podziękowaniem dostaliśmy okolicznościowy egzemplarz Adama Mickiewicza „Ballady i romanse” wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na tegoroczne Narodowe Czytanie z pamiątkowym wpisem Pary Prezydenckiej.

    Dziękujemy naszym czytelnikom za udział w jedenastej odsłonie Narodowego Czytania i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji tej ogólnopolskiej akcji popularyzującej największe dzieła literatury polskiej.

  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez szereg lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężaniu przez dzieci wielu barier. Kolorowe postacie bajek znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. A bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w animowanych filmach, ale przede wszystkim na kartkach książek i książeczek dla dzieci. To opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

    Z tej okazji uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, w piątek, 4 listopada wzięli udział w Balu Postaci z Bajek. Uczniowie w tym wyjątkowym dniu przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

    Był to dzień pełen wrażeń.

  • Akcja #SzkołaPamięta 2022

    Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Akcji „Szkoła Pamięta” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o przodkach i bohaterach naszej wolności związanych z historią danego miejsca, regionu, a także tych którzy wpisali się w historię społeczności lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji  świąt zadusznych.                                 Nasza szkoła w ramach akcji podjęła różne działania. Samorząd Uczniowski przygotował wystawę poświęconą zmarłemu prof. Bogdanowi Matławskiemu (1947-2020), który jako etnolog i kulturoznawca promował lokalne dziedzictwo i tradycje naszego regionu oraz wydał dwie monografie: Żabnicy i Dębiec.                                                                                                 Wychowawcy klas organizowali wyjścia z uczniami na pobliski cmentarz. Starsze klasy porządkowały bezimienne i opuszczone groby, zapalali na nich znicze, młodsi zapalali znicze i składali kwiaty. Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały stroiki, które zostały złożone pod Ścianą Pamięci, na grobie prof. Bogdana Matławskiego i na symbolicznym grobie nieznanego żołnierza.                                                                                                                                                       Nauczyciele w różnych klasach prowadzili pogadanki i refleksje na temat okazywania pamięci i szacunku tym, którzy odeszli, przybliżali sylwetkę zmarłego profesora. Klasy I - III oglądały filmiki edukacyjne o znaczeniu świąt zadusznych. Na lekcjach z wychowawcami prezentowali w ciekawy sposób przyniesione zdjęcia i stare rodzinne pamiątki opowiadając o rodzinnych tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie.  Finałem akcji były prace plastyczne.                                                                                                                                                         Aby lepiej poznać historię naszego regionu, jej pierwszych osadników, a szczególnie naszej miejscowości, która w tym roku obchodzi 275. rocznicę istnienia uczniowie na lekcjach historii czytali fragmenty z monografii autorstwa prof. B. Matławskiego. Klasa VI na języku polskim czytała fragmenty o początkach szkolnictwa i pierwszych pedagogach, którzy zapisali się w pamięci mieszkańców Żabnicy.

  • Wizyta w kinie

     

    Uczniowie klas 0-III odwiedzili kino „Gryf” w Gryfinie, obejrzeli film pt. „Kurozając i zagadka Chomika Ciemności.

    Ten jedyny w swoim rodzaju bohater znaleziony i przygarnięty w dżungli przez podróżnika, dorastał marząc o niesamowitych przygodach. Teraz ma szansę spełnić swoje odwieczne marzenie i wyruszyć na poszukiwania Chomika Ciemności. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przeszkody pokonywane przez bohatera. Seans tej przezabawnej animacji był świetną lekcją, która pokazuje, że „ Inność czyni Cię wyjątkowym”. O tym, jak zaakceptować swoje szczególne cechy i budować poczucie własnej wartości. Kurozając dzięki swojej postawie pokazuje dzieciom, że można stać się „bohaterem”.

    Nie zważaj na trudności, spełniaj marzenia!

  • Herbatka dla Seniora

     „Herbatka dla Seniora” to akcja, którą zorganizowaliśmy z okazji obchodzonego 1 października Dnia Osób Starszych oraz 20 października Międzynarodowego Dnia Seniora. Akcja zorganizowana została w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”, do którego przystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły.  Jednym z głównych celów projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób starszych i niepełnosprawnych.

    Dnia 21 października przedszkolaki odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Dębcach, aby przekazać zebrane herbatki i umilić Seniorom dzień piosenką. Nie obyło się również bez czytania bajek i wierszy, których z wielkim zainteresowaniem słuchały zarówno przedszkolaki jak i mieszkańcy i pracownicy DPSu. Dzieci miały okazję porozmawiać z Seniorami i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywny udział w akcji.

  • Co nam szkodzi

    W piątek 21.10.2022 roku uczniowie klas V-VIII wzięli udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryfinie. Pani Natalia Korkuś poruszyła z uczniami dwa bardzo ważne tematy:

    1. Napoje energetyczne 

    2. E-papierosy

    Zarówno podczas jednej jak i drugiej godziny uczniowie mieli okazję posłuchać o szkodliwości wyżej wymienionych substancji, a także wymienić się swoimi  doświadczeniami z nimi związanymi. Należy podkreślić, że uczniowie byli aktywizowani przez prowadzącą i mieli stworzoną okazję do konstruktywnej dyskusji. Pani Natalii Korkuś dziękujemy za przedstawienie tematu w ciekawy sposób - trafiający do dzieci i młodzieży. 

  • Przerwa na czytanie

    Przerwa na czytanie

    Dziękujemy  za udział w  III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
     

    Akcja odbywa się 18 października,  po raz 3 w naszej szkole i jej celem jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, że można  sięgać po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Czytanie może być zabawą i sprawiać przyjemność. Czytaliśmy wszyscy, na korytarzach szkolnych, w klasach, w specjalnie wydzielonych strefach  czytania, w których młodszym uczniom  głośno czytali starsi koledzy  i koleżanki.

    Mamy nadzieję, że razem pobiliśmy  zeszłoroczny rekord w miłej happeningowej atmosferze.

     

    Cieszmy się, że jesteśmy częścią pięknego czytelniczego święta.

  • Dzień Edukacji Narodowej 2022

    Dzień Edukacji Narodowej 2022

    W przeddzień Święta Edukacji Narodowej potocznie zwanego „Dniem Nauczyciela” w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. W części artystycznej wystąpili uczniowie, którzy prezentując krótki skecz, piosenkę i życzenia wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły słodkie upominki.

    W drugiej części uroczystości głos zabrała pani dyrektor Lila Kluza Howil, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a następnie wręczyła nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz pracownikom obsługi za ich pracę.

    Korzystając z okazji nauczycielka matematyki wręczyła dyplomy „Mistrzom Tabliczki Mnożenia”. Wyróżnieni uczniowie z kl.IV – VIII to uczniowie z najlepszymi wynikami w konkursach klasowych z okazji Dnia Tabliczki Mnożenia.

  • Noc bibliotek

    W dniach 7 – 8 października odbyła się w naszej szkole po raz pierwszy Noc Bibliotek. W tym roku ta ogólnopolska akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej odbyła się pod hasłem „To się musi powieść” i nam się powiodło, zgodnie z hasłem VIII Nocy Bibliotek.

    Udało nam się stworzyć niepowtarzalny i wyjątkowy klimat, tego święta książki. Motywem prze-wodnim imprezy był świat fantasy na podstawie „Baśnioboru” Bernarda Mulla i Bestiariuszu au-torstwa Witolda Vargasa.

    Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17:00 przywitaniem uczestników, zaproszonych gości i trwało całą noc do godziny 8:00 rano, z niewielką ilością snu, w kolaboracji z nauczycielką języka polskiego, panią Barbarą Wilczyńską , pracownikiem Biblioteki Publicznej w Gryfinie panią Barbarą Fuks, nauczycielką chemii panią Anną Kwaśnicą i koordynatorem akcji - bibliotekarką szkolną panią Ewą Stefańską.

    Dwudziestu ośmiu uczniów i uczennic z naszej szkoły zebrało się punktualnie o godzinie 17:00 w świetlicy szkolnej.

    Na początku wysłuchali krótkiego wykładu pani Barbary Fuks o autorze lektury, z którą mieli się zapoznać tego wieczoru, a następnie utworzyli krzyżówkę, której hasło stanowiło imię i nazwisko autora serii fantastyki dla młodzieży.

    Następnie uczniowie otrzymali list od Domowika - słowiańskiego skrzata opiekującego się domostwem, w którym stwór określił zasady współpracy oraz przygotował uczniom pierwsze zadania:

    1. Rozpakować się

    2. Przygotować przekąski w szkolnej kuchni (pieczenie czarodziejkich ciasteczek, przygotowanie tostów)

    3. Odgadnąć imię słowiańskiego stwora - złodziejaszka

    Uczniowie sprawnie podzielili prace między siebie: część dmuchała materace i przygotowywała salę do spania, część piekła ciastka i robiła tosty w kuchni, a pozostali szukali imienia stwora w Bestiariuszu autorstwa Witolda Vargasa. W końcu udało się odgadnąć i chórem wykrzyknięto imię: “Kłobuk” - trzykrotnie (jak stało w liście).

    Na korytarz wyleciał czarny stwór. Wystraszony krzykami dzieci upuścił kopertę z kolejnym listem i zniknął – tym razem do uczniów pisała Baba Jaga (kolejna postać z Bestiariusza, ale również jedna z bohaterek “Baśnioboru”).

    Kolejne zadanie z listu dotyczyło odnalezienia Baba Jagi w ciszy i skupieniu, wejście do jej komnaty i przeczytaniu jej fragmentów “Baśnioboru” B. Mulla. Na koniec wiedźma sama przeczytała ulubiony jej fragment, obdarowała dzieci słodyczami i wręczyła zaszyfrowaną zagadkę (szyfr Pigpen).

    Wiadomość od Jędzy słowiańskiej brzmiała: “Wybuch i dym, kwaśna a słodka”. Uczniowie szybko domyślili się, że chodzi o ich sympatyczną(słodką) nauczycielkę chemii - panią Annę Kwaśnicę. To ona właśnie, punktualnie o 21:00, rozpoczęła pokaz chemicznej magii. Potem najodważniejsi mogli stworzyć “lumos” z palącego się magnezium, a tym samym zapracować na ostatnią już zagadkę gry fabularnej.

    Historia zatoczyła koło - napisała do nich Domowik. W liście przekazała, że będą oglądać “jakieś obrazki na ścianie”, ale najpierw muszą znaleźć 6 kopert w izbie, gdzie Winston Churchill nigdy nie poda ręki Karolowi Marksowi, a przyglądać się temu będzie życzliwie Ambroży Kleks. W tej samej izbie czekała na nich również strzelająca” przekąska.“ Wszystkie koperty i skrzynię z przekąskowym skarbem odnaleziono, a zaszyfrowane runami zagadki w mig odgadnięto. Uczniowie wydedukowali, że izba, w której należy szukać to klasa do języka polskiego i historii, a

    odszyfrowany tytuł “obrazka” - który nie pasował do pozostałych to Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

    Młodzież współpracowała ze sobą przy organizacji nocnego seansu filmowego. Cichutkie trzaski prażonej w mikrofalówce kukurydzy w końcu umilkły, a na szkolnej ścianie poleciał z projektora uwielbiany przez potterhead’ów drugi z serii Fantastyczne zwierzęta film z 2018. Uczniowie z wielkim smutkiem przyjęli wiadomość, że nie powstała JESZCZE ekranizacja “Baśnioboru” - sporo jednak z nich zgłosiła chęć przeczytania lektury oraz wzięcia udziału w Nocy Bibliotek w przyszłym roku.

    W przerwach między zadaniami chętni uczniowie wykonywali jeszcze szereg różnych zadań: ryso-wali plakaty, rozwiązywali krzyżówki i zagadki tworzyli magiczne stroje.

    Była to magiczna noc która na długo zostanie w naszej pamięci:)

    Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali zakładki do książęk z logo Nocy Bibliotek 2022, za które dzię-kujemy:)

    Dziękujemy również sołtysowi Panu Jerzemu Piaseckiemu za przekazane napoje i słodycze dla dzieci na tę magiczną noc.

    Drodzy uczniowie, to jeszce nie koniec, zachęcamy do wzięcia udziału w literackiej grze, przygoto-wanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Gra na Noc Bibliotek 2022 pod hasłem “To się musi powieść” to twórcza zabawa z kreatywnego pisania. Szczegóły możecie znaleźć tutaj: https://nocbi-bliotek.ceo.org.pl/gra_tosiemusipowiesc/ Aby zagrać wystarczy wejść w ten link: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/gra2022/, a w danych podać e-mail naszej szkoły: spzabnica@op.pl

    Niech ta zabawa dalej trwa:)

     

  • iTeatr TVP

    17 października, klasy 0-3 miały przyjemność uczestniczyć w spektaklu teatralnym „Nioniek” Teatr Zagłębia w Będzinie, za pośrednictwem transmisji internetowej.

    Tytułowy Noniek to sympatyczny bohater bajki autorstwa Marty Guśniowskiej.

    Noniek zawdzięcza swoje imię dopowiadanemu do obserwowanych zdarzeń komentarzowi „No nieee…”. Bohater sztuki wyrusza w podróż by odzyskać dobry humor, który stracił z niewiadomych dla niego przyczyn. Historia Nońka okraszona ciekawą warstwą plastyczną oraz wplecionymi w akcję piosenkami, ma w sobie urok kryminalnych zagadek, podczas których poznajemy kolejnych bohaterów sztuki. Spektakl pełen zaskakujących rozwiązań i obecności wielu lalkowych postaci, ułatwił naszym widzom towarzyszenie w przygodzie rozwiązania zagadki znikającego dobrego humoru.

    Literatura Marty Guśniowskiej idealnie wpisuje się w problemy, które napotykamy w życiu codziennym. Historia głównego bohatera pozwoliła dzieciom zrozumieć własne emocje, które często prowadzą do utraty dobrego humoru, a to z pewnością ułatwi znalezienie recepty na jego ponowne odzyskanie. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna w sytuacjach, jakie tworzyła ostatnio pandemiczna konieczność odosobnienia.

    Autorka podbija serca widowni, jurorów konkursów i krytyków swoim błyskotliwym stylem literackim pozwalającym na uśmiech i wzruszenie.

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    W piątek 7 października w naszej szkole odbyły się wybory uzupełniające, w wyniku których wyłoniono czterech nowych członków wchodzących w skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023. W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas I-VIII, którzy w tym dniu byli obecni w szkole oraz nauczyciele. Do Rady Samorządu weszły następujące osoby: Mateusz Zimoch kl.VI, Dżesika Szambara kl.VII, Wiktoria Grabek kl.VIII i Wiktoria Zimoch kl. VIII. Gratulujemy !!! Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie członkom Komisji Wyborczej, kandydatom do Samorządu Uczniowskiego, jak i wszystkim biorącym udział w głosowaniu.

    Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym z opiekunami dokonano wyboru nowego przewodniczącego i zastępcy SU. Przewodniczącą SU została Helena Zając, a zastępcą Wiktoria Zimoch – uczennice kl. VIII.

    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

  • Wycieczka klasy VI i VIII

    W czwartek 6 października uczniowie klasy VI i VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Tym razem podróż odbyła się pociągiem. Głównym punktem wycieczki był Park Trampolin Fun Jump, w którym czekało wiele wyskokowych atrakcji. W wielkiej strefie trampolin dla kilkudziesięciu osób naraz mogli poćwiczyć salta, skoki i inne akrobacje. Uczniowie miło i aktywnie spędzili czas,  towarzyszył im dobry humor i pogoda. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

  • iTeatr TVP Wielka zagadka Misia Uszatka z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi

    iTeatr TVP to możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach teatralnych w najmniejszych nawet miejscowościach w Polsce.

    Projekt ten oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony.

    W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

    Klasy 0-3 miały przyjemność uczestniczyć w takim spektaklu. Oglądaliśmy przedstawienie na podstawie tekstu sztuki Macieja Wojtyszki, inspirowane postacią Misia Uszatka stworzoną przez Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego.

    Propozycja Teatru Lalek Arlekin to opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze. To refleksja nad tym, co teraz, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu.

  • Dzień Przedszkolaka

    Dzień Przedszkolaka

    20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

    Tego dnia nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Brały udział w tańcach, zabawach i konkursach: rzucały piłkami do celu, chodziły po „kamykach”, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Nie obyło się bez drobnych upominków i medali. Z pewnością będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

  • Sport dla wszystkich - zdrowie dla każdego

    14 września w szkole w Żabnicy odbył się event pod nazwą Sport dla wszystkich - zdrowie dla każdego , impreza została zorganizowana pod patronatem UMiG gryfino oraz Ośrodka Sportu i Rekkracji w Gryfinie w ramach XVIII Sportowego turnieju miast i gmin..Celem imprezy była integracja społeczności szkolnej oraz pokazanie że sport to nie tylko bieganie i piłka ale różne inne modele aktywności ruchowej. Uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły pokazali że sport to równiez aerobik taniec i zabawy ruchowe przy muzyce. W ramach 3 paneli muzycznych poznaliśmy kilka podstawowych ćwiczeń wykorzystywanych w aerobiku zintegrowaliśmy się przy łaczacym pokolenia tańcu i wspólnie bawiliśmy przy zabawie ruchowej "Głowa ramiona kolana pięty". 14 września był w naszej szkole również Dniem Dresiarza także jeansy sukienki i koszule zostały w domach.

  • Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba

    „Powietrze, którym się dzielimy”— to temat tegorocznego Międzynarodowego Dnia Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba, ustanowionego przez ONZ.

    7 września jest dniem podnoszenia świadomości na temat wpływu jakości powietrza na nasze życie. W naszej szkole, odbyło się spotkanie klas 0-III promujące działania na rzecz czystego powietrza dla naszego zdrowia. Dzieci poznały sposoby przeciwdziałania zanieczyszczeniom środowiska, możliwości poprawy jakości powietrza i wpływ zanieczyszczeń na nasze zdrowie. Klasa III zaprezentowała prace plastyczne "Aktywni dla środowiska". Propagujemy aktywność fizyczną, a tym samym przesiadamy się na rowery. W miarę możliwości rezygnujemy z transportu miejskiego na rzecz przejażdżki jednośladem, bezpaliwowego środka transportu dla czystego powietrza i błękitnego nieba.

    Lidia Szymczyszyn

  • NARODOWE CZYTANIE 2022

    2 września o godzinie 11.00 uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Jest to akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Lekturą wybraną w tym roku były ”Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu. Data jest nieprzypadkowa, bowiem 200 lat temu w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza i zapoczątkowały nową epokę, epokę romantyzmu.

    W  tym wyjątkowym czytelniczym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 8.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy
    ul. Długa 20, 74-100 Gryfino
  • 91 4160232