• Dzień Kropki

    Dziś w naszej szkole (prawie) wszystko było w kropki z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki. Święta kreatywności i rozwoju pasji. Z tej okazji rozlosowaliśmy wśród dzieci przybory rysunkowe i malarskie. Niech malują i rozwijają swoje talenty.

  • "Bezpieczni w Ferie"

    "Bezpieczni w Ferie"

    10.02.2023 roku nasi uczniowie brali udział w konkursie "Bezpieczni w Ferie" organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gryfinie w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Konkurs przeprowadzony był we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie, Komendą Powiatową Policji w Gryfinie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie oraz Stowarzyszeniem Ratowniczo-Poszukiwawczym „GRYF”. Nasi uczniowie rywalizowali z siedmioma szkołami. W tej edycji nie udało się zdobyć miejsca na podium, jednak było to dla nas cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Gorzkowski i Fryderyk Michalak z klasy 5 oraz Tymoteusz Tarczyński z klasy 6. Chłopcom dziękujemy za wzorową postawę podczas konkursu ️ 

  • Pokaz iluzji „Magia na wesoło”

    Pokaz iluzji „Magia na wesoło”

    10 lutego klasy 0-3 wzięły udział w pokazie iluzji pt. „Magia na wesoło”. Nasz gość powitał wszystkich radośnie i zaczął przedstawienie, w którym odkrył przed dziećmi świat pełen niewytłumaczalnych zjawisk i niepowtarzalnych przeżyć. Zaprezentował wiele ciekawych sztuczek m.in. znikającą piłeczkę, zmieniającą kolor chustkę, a do niektórych z nich zaprosił dzieci. Wszyscy z uwagą śledzili tajemnicze sztuczki, a radosne nastroje nie opuściły nikogo. Spotkanie z magią przeniosło dzieci w inny czarodziejski, fantastyczny świat. Po zakończonym pokazie dzieci wzięły udział w sesji fotograficznej.

  • „Zaczarowany świat bajek” – pasowanie na czytelnika

    „Zaczarowany świat bajek” – pasowanie na czytelnika

    W dniu 1 lutego 2023 r. odbyło się  w naszej szkole oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej pt. „Zaczarowany świat bajek”.  Postacie z bajek, w które wcielili się uczniowie  klasy 2, przeniosły pierwszoklasistów w bajkowy świat zachęcając do częstego korzystania z biblioteki. Pierwszoklasiści dowiedzieli się między innymi jak dbać o książkę, poznali regulamin i zasady funkcjonowania biblioteki, a w ramach zabawy rozwiązywali zagadki związane ze znanymi bajkami i baśniami, układali puzzle. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z wyzwaniami czytelniczymi które sprawdzały ich znajomość o książkach i bohaterach bajek, baśni. Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki, które odbyło się w towarzystwie Pani dyrektor L. Kluzy-Howil, wychowawcy klasy Pani W. Linkowskiej i Pani N. Kliasen.

    Skupieni i poważni uczniowie uroczycie przyrzekali, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

    Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika przez Panią dyrektor Lilę Kluzę-Howil.

    Na zakończenie każdy pierwszoklasista wypożyczył pierwszą książkę w bibliotece oraz otrzymał upominkową wyprawkę czytelniczą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

    Projekt „Mała książka-wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

    Serdecznie gratulujemy naszym nowym czytelnikom, życzymy wspaniałych przygód w świecie książek i frajdy z odkrywania tego co nieznane.

    Zachęcam rodziców, nie tylko uczniów klasy pierwszej do zapoznania się z broszurą informacyjną broszura.pdf, która klarowanie przybliża korzyści czytania dzieciom w różnym wieku.

    Broszura przygotowana została przez Instytut Książki.

    Nauczyciel bibliotekarz

  • PODSUMOWANIE AKCJI LIDLA - SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

    Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, nauczycieli i rodziców udało nam się zdobyć aż 1852 talenciaki, które zostały już wymienione na nagrody! Wszystkie fanty będą trafiać sukcesywnie do naszych uczniów - bo to właśnie oni będą je zdobywać podczas konkursów organizowanych przez Opiekunów SU. Zamówiliśmy:

    1. 2 x Pakiet planszówek dla nieco starszych 

    2. 2 x Pakiet planszówek dla najmłodszych 

    3. 1 x 3 zestawy plastyczne „Mały artysta” 

    Dziękujemy wszystkim za wsparcie, zaangażowanie w akcję i wspólną zabawę 🥰

    Kolejny raz możemy śmiało powiedzieć - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ 🥰👏❤️

  • PRZEDWCZESNY TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE

    Tydzień wcześniej, bo już 09.02.2023 roku nasi uczniowie świętowali tłusty czwartek, który wypada  w tym roku w ferie zimowe.  Cała społeczność szkolna  mogła wcinać pyszne pączki, dzięki uprzejmości Piekarni Frątczak z Czepina. 

    Serdecznie dziękujemy właścicielowi piekarni za ufundowanie smakowitych paczków, które umiliły dzień wszystkim naszym uczniom - tym małym i tym dużym. 

  • Finał akcji „Uczniowie – uczniom”

    Finał akcji „Uczniowie – uczniom”

    Zakończyliśmy zbiórkę w ramach IV Akcji Misyjnej „Uczniowie – uczniom” podczas której zbieraliśmy tym razem środki czystości i higieny osobistej na rzecz szkół, szpitali i ochronek w Togo w Afryce. W sumie uzbieraliśmy 20 kilogramów różnych artykułów, a były to płyny, mydła, szampony, szczoteczki do zębów, środki do prania, chusteczki pielęgnacyjne itp. Spakowaną przez członków samorządu i wolontariuszy szkoły przesyłkę wysłaliśmy do koordynatora zbiórki, który zajmuje się wysyłką przedmiotów do krajów misyjnych.

    Wszystkim , którzy włączyli się w akcję dziękujemy!

                     Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu

  • WOŚP

    Od wielu lat Nasza szkoła gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku również nie było inaczej! Jeszcze przed finałem, 27 stycznia, na korytarzach szkolnych pojawiły się nasze wolontariuszki: Helenka Zając, Wiktoria Zimoch, Kamelia Gazińska, Julia Maszyk i Maja Jastrząbek. Było radośnie i wesoło. Kwestowaliśmy również w Żabnicy i Gryfinie. My wiemy, że pomaganie uszlachetnia, czyni nas lepszymi dlatego cała społeczność naszej szkoły chętnie przytępuje do różnych charytatywnych działań i akcji. 31. Finał WOŚP w tym roku zagrał pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Jesteśmy dumni i wzruszeni, że kolejny raz mogliśmy być częścią tej wspaniałej akcji niosącej pomoc. Ogromne podziękowania dla kwestujących i wspierających finansowo akcję. Serdecznie dziękujemy wszystkim. Wierzymy, że zebrane pieniądze pomogą w ratowaniu zdrowia i życia. Do zobaczenia za rok:) Siema!!

  • Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu

    27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. Uczniowie klas 5-8 w naszej szkole na piątkowych lekcjach zapoznali się z filmem o historii Żydów polskich w Krakowie - czwartej co do wielkości gminy żydowskiej w Polsce. Podczas projekcji zetknęli się z faktami o średniowiecznych Żydach, funkcjonowaniu tego narodu podczas międzywojnia czy podczas i tuż po II wojnie światowej. Mieli okazję zapoznać się z działalnością współczesnego Centrum Żydów JCC w Krakowie, a także z muzyką klezmerską.

    Podczas zajęć uczniowie poddali się refleksji metodą myślenia krytycznego MOST.

    Lekcje podsumowali wnioskiem, że stereotypy to zło i nie należy się nimi kierować w budowaniu relacji z ludźmi.

  • Spotkanie jasełkowe 2022

    Spotkanie jasełkowe 2022

    Święta to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci…. czas refleksji, nad tym co ważne, istotne, a zarazem tajemniczetakimi słowami przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego wprowadziła społeczność naszej szkoły w przedświąteczne spotkanie, które odbyło się w czwartek 22 grudnia.

    W ten niezwykły czas przeniosły nas Jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy trzeciej i czwartej pod opieką p. Jordany Wasilewskiej z pomocą p. Lidii Szymczyszyn. To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ prócz tradycyjnej znanej kolędy „Wśród nocnej ciszy” pojawiły się zupełnie nowe utwory takie jak: „Poszły dzieci do Betlejem”, „Grajmy Panu” i taniec aniołów do utworu „Noel”. Cała publiczność wynagrodziła aktorów gromkimi brawami, a przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły życzenia świąteczne i noworoczne.

    Na zakończenie życzenia świąteczne dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przekazali: obecny na spotkaniu ks. proboszcz Jerzy Brocławik i Pani Dyrektor Lila Kluza-Howil. W takim świątecznym nastroju uczniowie rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Film z "Jasełek" do obejrzenia na nowej stronie szkoły - Spotkanie jasełkowe 2022 (spzabnica.szkola.pl) 

  • Konkurs fotograficzny

    Podczas przedświątecznego spotkania, które odbyło się 22 grudnia opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ogłosili wyniki konkursu fotograficznego „Jesień w mojej okolicy”. W wyniku wcześniejszego głosowania uczniów i nauczycieli na poszczególne fotografie największą ilość głosów otrzymali: Bożenka Rożko z  kl.5, Dżesika Szambara z kl.7 i Stasiu Kruk z kl.3. Uczniowie ci otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody, a pozostali uczestnicy konkursu słodkie upominki. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim dziękujemy za udział!

  • Warsztaty w „WENECJI”

    20 grudnia klasa I wzięła udział w warsztatach robienia pizzy, w restauracji „Wenecja”, w Gryfinie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd wywodzi się pizza, jak ją prawidłowo przygotowywać. Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – formowały, rozciągały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie. Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie połączonej z elementami terapii sensorycznej w prosty i przyjemny sposób możemy wspierać dzieci w poznawaniu zmysłowym i rozumieniu przez nie otaczającego ich świata. Celem warsztatów było nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Ponadto rozwijać kreatywność dzieci, samodzielność, sprawność manualną, zapoznać uczniów z zasadami savoir- vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków jest również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie i Panu Rolandowi - właścicielom restauracji „Wenecja” za zaproszenie i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów z pizzą w roli głównej.

  • Spotkanie z psychologiem

    13.12.2022 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące przemocy rówieśniczej. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję pracować z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej - Psychologiem i Pracownikiem Socjalnym. Prowadzącym i Ośrodkowi Pomocy Społecznej dziękujemy za dobrą współprace i przeprowadzone zajęcia. 

  • Wyniki konkursu „Wokół symboli narodowych”

    Są już wyniki VIII edycji konkursu organizowanego przez Oddziałowe Biuro IPN w Szczecinie. Uczniowie naszej szkoły, a ściślej mówiąc przedstawiciele klasy II i III wykazali się ogromną wiedzą z zakresu wydarzeń historycznych i symboli narodowych. Dowodem ich wspaniałego przygotowania są wysokie lokaty jakie uczniowie uzyskali w konkursie.

    Wojciech Gorczyca – 46 pkt (maksymalna ilość) – I miejsce,

    Milena Szwajczuk – 43 pkt – I miejsce,

    Cezary Kulka – 44 pkt – I miejsce,

    Tymon Gatkowski – 43 pkt – I miejsce

    Urszula Rzepecka - 43 pkt – I miejsce

    Konrad Szukalski – 39 pkt – II miejsce

    Antoni Magielnicki –43 pkt – I miejsce

    Filip Jurkiewicz – 37 pkt – II miejsce

    Stanisław Kruk – 32 pkt – III miejsce

    Wszystkim laureatom gratulujemy wspaniałego przygotowania i wysokich lokat.

    Dyplomy i nagrody organizator prześle do szkoły w I kwartale 2023 roku.

    Brawo! Brawo! Brawo!

    Linkowska Wiesława

  • Gryfiński Jarmark Bożonarodzeniowy

    Zachęceni przez organizatora Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Pana Mieczysława Sawaryna, w dniu 16 grudnia klasy 0 – III naszej szkoły ochoczo przystapiły do wykonania choinkowego łańcucha, który będzie zdobił choinkę na Placu Barnima w naszym mieście.

    Wspólne wykonanie łańcucha sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji z dobrze wykonnanego zadania.

  • Wycieczka do Teatru Lalek „Pleciuga”

    We wtorek 13 listopada oddział przedszkolny oraz klasy I – III wybrały się autokarem na wycieczkę do Szczecina, aby obejrzeć w Teatrze Lalek „Pleciuga” spektakl pt. „Kraina Śpiochów” oraz spotkać się z Mikołajem.

    „Kraina Śpiochów” to opowieść utrzymana w świątecznym klimacie. Co ma zrobić król Śpioch, gdy królewna Śpioszka nie może spać? Jak uchronić ją przed koszmarami i brakiem prezentów pod choinką? W Krainie Śpiochów wszyscy śpią smacznie, długo i radośnie: król, piastunka, dworzanie, poddani. Królewna Śpioszka jednak spać nie może, bo dręczą ją paskudne Koszmary. Gdy król Śpioch się o tym dowiaduje, jest przerażony. Przecież to okropne, nie móc zasnąć! A jeśli Śpioszka nie zaśnie w czasie świąt – nie dostanie prezentu! Bo Święty Mikołaj przychodzi tylko do dzieci, które grzecznie śpią... Król Śpioch jest jednak dobrym, kochającym ojcem i nie pozwoli, aby jego najdroższa córka nie dostała prezentu. Wyruszy na koniec świata, aby znaleźć lekarstwo na sen i zapewnić Śpioszce prezent pod choinką! Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl i czekały na pozytywne rozwiązanie kłopotu króla Śpiocha, a jednocześnie nie mogły doczekać się spotkania z wyczekiwanym Mikołajem. Kiedy oczekiwany gość zawitał na scenę, nastąpił wybuch radości na widowni – Mikołajowi towarzyszyły elfy ciągnące ogromny wózek z prezentami dla zniecierpliwionych małych widzów. Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami, a na pamiątkę spotkania mają zdjęcia z przemiłym gościem. Warto było czekać tydzień dłużej, aby móc przytulić prawdziwego Mikołaja lub uścisnąć jego dłoń.

    Bardzo dziękujemy RODZICOM, którzy bardzo pomogli Mikołajowi obdarować wszystkie dzieci.

    Wychowawcy klas „0” - III

  • Wyniki konkursu Noc Bibliotek 2022

    Z radością ogłaszamy, że nasza szkolna biblioteka znalazła się wśród 10 nagrodzonych szkół w Polsce, za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenie tegorocznej ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek 2022 pod hasłem “To się musi powieść”. W akcji wzięło udział 1500 bibliotek z całej Polski.

    Nam się naprawdę powiodło:)

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej niezwykłej nocy.

  • Mikołajki

    W naszej szkole 6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci i nic nie powinno go zepsuć. Dlaczego wspólne celebrowanie tego dnia z uczniami jest tak ważne? Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu nasi uczniowie czują się ważni i są dla siebie życzliwi.

    W tym dniu cała szkoła integrowała się w świetlicy szkolnej, gdzie wszyscy na chwilę zapomnieli o problemach. Mikołajkowy czas to moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi. Samorząd Uczniowski przygotował na tą okazję mikołajkową fotobudkę i wręczył wszystkim słodki upominek. Świętowaliśmy przy wspólnych tańcach, zabawach, śpiewaliśmy piosenki dla Mikołaja i rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce świątecznej.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę. „Przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

    W dniu 25 listopada, klasy 0-III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem, a każdy był piękny i wyjątkowy.

    Ten dzień spędziliśmy w bardzo sympatyczny sposób: - obejrzeliśmy spektakl teatralny online „Hachiko” – o niezwykłej przyjaźni, która wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii (psy potrafią być dla ludzi najlepszymi przyjaciółmi),

    - z ogromnym zaangażowaniem piekliśmy misiowe ciasteczka,

    - robiliśmy zdjęcia z ulubionym misiem,

    - były też pląsy z misiem w czasie radosnej przerwy, podczas której dzieci z różnych grup integro-wały się w rytmach misiowych piosenek.

    Ten dzień był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.

     

    Zobaczcie sami:)

  • Andrzejki 2022

    W piątek 25 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Po pandemicznej przerwie w długo wyczekiwanej dyskotece integrującej społeczność uczniowską wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Uczniowie tańczyli, śpiewali i bawili się wspólnie w rytmach ulubionych utworów. Były zabawy, konkursy i oczywiście andrzejkowe przepowiednie. Dobrą zabawą z przymrużeniem oka były wróżby wróżki Helli, w których można było poznać tajemnicę jaką niesie przyszłość. Wspólna zabawa minęła wszystkim bardzo miło i bardzo szybko. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracja sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę.                                                                                                                               Szkolne Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy i kultywowania tradycji ludowej. 

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy
    ul. Długa 20, 74-100 Gryfino
  • 91 4160232