Prace uczniów

Klasa 5

Pod koniec września Piątaki rozpoczęły pracę nad lekturą Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". Zwieńczeniem ich analizy lektury było przygotowanie makiety placu i przeprowadzenie na makiecie "działań wojennych". Zdjęcia prezentują efekty ich pracy pod czujnym okiem polonistki - Barbary Wilczyńskiej.

Kreatywność dzieci nie miała granic. Do przygotowania makiet wykorzystano: klocki, figurki, plastelinę, kartki, patyczki a nawet... paluszki.

CHŁOPCY Z PLACU BRONI

Klasa 7

Na początku października klasa 7a zapoznawała się z dziełem Arkadego Fiedlera o słynnej eskadrze kościuszkowskiej, czyli "Dywizjon 303". W ramach odczarowania szkolnej charakterystyki uczniowie tej klasy przygotowali offline projekty profili facebook'owych lotników dywizjonu.

Oto efekty wytężonej pracy.

DYWIZJON 303

• Szkoła Podstawowa im. ks. Barnima I w Żabnicy